Рідний Монастирець

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Погода
Погода в Україні
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Церква нашого села

Церква Св. Миколая 1814 р. с. Монастирець


     Якщо повернути в центрі села в напрямі до села Протеси, то відразу по лівій стороні  побачите дві вузькі дороги. Одна з них веде просто до церкви. Будівля стоїть на великій рівній ділянці, але за розмірами невелика, тому 1-го червня 2009 року в селі освятили наріжний камінь під будівництво нового мурованого храму. До речі, дерев’яна церква в с. Монастирці найстаріша у південній частині Жидачівщини ( на південь від річок Свіча і Дністер). Будівля хрестова у плані, одноверха. Ширина бічних крил нави приблизно дорівнює довжині бабинця, тому можна припустити, що церкву розбудовували. До вівтаря гранчастої форми з півдня прибудована ризниця. Церква оточена піддашшям, усі стіни вертикально шальовані дошками. Двоє вхідних дверей (від заходу та півдня), виразно акцентовані контрастними фарбами. Обабіч західних дверей високі зображення святих: праворуч – святого Василія Великого, ліворуч – святого Миколая. Вікна в церкві невеликих розмірів (північна частина бабинця без вікон), у двох віконечках восьмерика нави можна побачити вентиляційні труби. Світловий восьмерик завершує середохрестя нави і накритий стрімкий шатровим дахом з ліхтарем і маківкою. Також маківки влаштовані на гребені двосхилого даху бабинця і п’ятисхилого, трохи нижчого, даху вівтаря. А ось трисхилі дахи бічних крил нави не мають завершення.

     Трохи далі від святині, на північ, на кам’яному фундаменті, стоїть дерев’яна двоярусна дзвіниця. На надпоріжнику дверей дзвіниці вирізьблено (переклад з "Інскрипції на дерев’яних церквах” В. Слободян): "Ця дзвіниця збудована за підтримки священного ієрея Матвія Шаранієвича, пароха монастирецького і його парафіян року Божого 1835 майстром Василієм Телькою”. Вона приваблює старими, потрісканими брусами зрубу і колосниковою аркадою, на якій видно дерев’яну конструкцію арок. Піддашшя покрите шифером, пірамідальний дах з маківкою – оцинкованим залізом.

     Церква має доглянутий вигляд, загалом її не заступають дерева, вхідна доріжка мощена бруківкою, сходи – плиткою, нова кована брама та хвіртка, подвір’я з двох сторін обмежене декоративною залізобетонною огорожею.